15. januar, 2021

Naturvejledning Danmark har brug for nyt logo

Foreningens strategi og invitation til andre med samme interesse i naturvejledning og -formidling om at blive en del af fællesskabet, gør at vi gerne vil have et logo, som beskriver hvad naturvejledning er.

Her har vi brug for din hjælp. Som medlem af Naturvejledning Danmark er det dig, der dagligt har hænderne i formidling af naturen og kan komme med input til, hvordan du ser på foreningen og naturvejledning.
Så byd gerne ind med din inspiration til et logo – eller elementer til et logo. Det kan være en skitse, et billede eller noget helt andet.

Bidrag sendes til: formand@natur-vejleder.dk senest 31. Januar 2021. Herefter vil alle de indkomne forslag indgå som inspiration til den grafiske virksomhed, som skal udvikle det nye logo – som fremlægges på næstkommende generalforsamling.

P.S. Uglen fortsætter med at være logo for Naturvejlederuddannelsen og for de personer, der har gennemgået uddannelsen.

Flere nyheder

Her kan du læse flere af foreningens nyheder, artikler og tidligere foreningsblad, NATURvejleder.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Vil du ikke gå glip af nyheder om formidlingen af natur i Danmark, tilbud om formidlingskurser eller nyt fra foreningen, så tilmeld dig nyhedsbrevet herunder.

 

Vi glæder os til at fortælle dig mere!

Scroll to Top